Paveldimos ligos

Kačių kraujo grupių nesuderinamumas ir jo pasekmės

Katė sėkmingai išnešioja kačiukus, juos pagimdo, jais rūpinasi, tačiau per pirmąsias savo gyvenimo dienas iš pažiūros sveiki kačiukai staigiai nusilpsta ir miršta. Ir taip gali nutikti kelioms vadoms iš eilės. Šis reiškinys buvo žinomas kaip staigios kačiukų mirties sindromas (Fading Kitten Syndrome). Dažna mirties diagnozė būdavo tiesiog infekcinis susirgimas, genetinis defektas ar natūrali atranka. Su tokia liūdna patirtimi susidūrė daugelis Britų trumpaplaukių kačių veisėjų, kol nebuvo pripažinta, kad kačiukų mirties priežastis yra skirtingos katės ir kačiukų kraujo grupės.

Daugiau...


PRA - Progresuojanti tinklainės atrofija

Ši liga yra recesyviai paveldima, kurios pasekmėje katė apanka. Visos Abisinų ir Somalio veislių katės, naudojamos veisimui, turi turėti sertifikatą, gautą iš veterinarijos gydytojo, besispecializuojančio akių ligose, kuris patvirtintų apie tai, kad šios katės neturi jokių PRA požymių.

Daugiau...


PK Deficiency - Purivatkinazės nepakankamumas

Piruvatkinazės nepakankamumas - tai genetiškai paveldima liga, dažniausiai diagnozuojama Abisinijos ir Somali katėms, rečiau kitoms trumpo kailio veislių katėms...

Daugiau...


Inkstų amiloidozė

Nefrotinis sindromas apibūdinamas žymia proteinurija, edema, hipoalbuminemija ir hipercholesterolemija. Kai kurioms šunų (pvz., šarpėjų) ir kačių (pvz., Abisinijos) veislėms proteinurijos priežastimi gali būti inkstų amiloidozė.

Daugiau...


Kelio girnelės išnirimas (Luxating Patella)

Kelio girnelės išnirimas yra skausmingas ir sukelia luošumo. Dažnai sutinkama įvairiose šunų veislėse, daug rečiau pas kates. Nors gimstant išnirimas gali ir nepasireikšti, šuniukai ar kačiukai gimsta su išnirimą sukeliančiomis anatominėmis deformacijomis. Dėl šios priežasties išnirimai kartojasi. Ši liga turėtų būti laikoma paveldėjama. Rekomenduojama atlikti kelio sąnarių klinikinio įvertinimo ekspertizę, kad išsiaiškinti ar yra poreikis pašalinti šį trūkumą. Antraip tokių atvėjų ignoravimas gali sukelti liūdnus ir nepataisomus rezultatus vėliau. Dažnai kelio girnelės išnirimas yra lydimas kryžminio raiščio traumų buvimu, todėl būtina į tai atkreipti dėmėsį. Prognozuojama, kad kuo didesnis girmelės išnirimo laipsnis, tuo didesnė nesėkmės rizika vėliau, jei neatlikti laiku chirurginės korekcijos.

Daugiau...